Hoş Geldiniz !

Foruma kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşım yapabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz. Kayıt Ol!

BM insan hakları şefi Türk: Bir kıvılcım, Orta Doğu'da yangını büyütür

Haberci

İçerik Ekibi
İçerik Ekibi
Katılım
10 Ağu 2022
Mesajlar
123,538
BM insan hakları şefi Türk: Bir kıvılcım, Orta Doğu'da yangını büyütür

BM İnsan Hakları Şefi Volker Türk, herhangi bir çatışmanın, Orta Doğu'da ve bölgenin ötesinde geniş yansımaları olabileceği uyarısında bulundu. Türk, "Daha büyük bir yangından kaçınmak için mümkün olan her şeyi yapmak zorunludur" dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Şefi Volker Türk, bugün yaptığı açıklamada, Gazze'deki savaşın daha da şiddetlenmesinin önlenmesi gerektiğini söyledi.

Cenevre'de BM İnsan Hakları Konseyi'ne hitap eden Türk, herhangi bir çatışmanın, Orta Doğu'da ve bölgenin ötesinde geniş yansımaları olabileceği uyarısında bulunarak, "Bu barut fıçısının içinde herhangi bir kıvılcım çok daha geniş çaplı bir yangına yol açabilir" dedi.

Bunun, Avrupa'daki her ülke ile Orta Doğu ve ötesindeki pek çok bölge için etkileri olacağını ifade eden Türk, Lübnan'ın güneyinde İsrail, Hizbullah ve diğer silahlı gruplar arasında yaşanan askeri tırmanışı, "son derece endişe verici" olarak tanımladı.

Türk, "Daha büyük bir yangından kaçınmak için mümkün olan her şeyi yapmak zorunludur" diye konuştu.

Kaynak
 
Üst