Hoş Geldiniz !

Foruma kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşım yapabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz. Kayıt Ol!

Evlat katili babaya müebbet hapis

Haberci

İçerik Ekibi
İçerik Ekibi
Evlat katili babaya müebbet hapis

Gaziantep'te kızını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan baba, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Gaziantep'te kızını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan babanın cezası belli oldu. 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Sabri Y, avukatı ve yakınları katıldı.

''BEN VURMASAM KENDİSİ İNTİHAR EDECEK GİBİYDİ'' Sanık, kızını öldürmek istemediğini iddia ederek, "Eğer kasten öldürmek isteseydim daha önce gittiğimiz Fırat Nehri'ne atabilirdim ama yapmak aklımdan bile geçmiyordu. Olay günü korkutmak istediğim için silahı çektim. Ben vurmasam kendisi intihar edecek gibiydi, üstüme geldi, o sırada silah ateş aldı" dedi.

''ÇOK PİŞMANIM'' DEDİ Duruşma savcısı sanığın cezalandırılmasını talep etti. Son sözü sorulan sanık ''çok pişman'' olduğunu söyledi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, sanığa "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verdi.

NE OLMUŞTU? Merkez Şahitkamil ilçesinde 19 Ağustos 2021'de bir süre önce eşinden ayrılıp babaevine dönen Fatma Y, babasıyla yaşadığı tartışma sonrasında tabancayla öldürülmüş, gözaltına alınan baba tutuklanmıştı.

Kaynak