Hoş Geldiniz !

Foruma kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşım yapabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz. Kayıt Ol!

Gazi Konut kura çekilişi sonuçları açıklandı: Güneyşehir 2. Etap kura sonucu sorgulama (asil ve yedek)

Haberci

İçerik Ekibi
İçerik Ekibi
Katılım
10 Ağu 2022
Mesajlar
83,030
Gazi Konut kura çekilişi sonuçları açıklandı: Güneyşehir 2. Etap kura sonucu sorgulama (asil ve yedek)

Gazikonut Güneyşehir 2. etap kura çekilişiin tamamlanması ardından asil ve yedek isimler açıklandı. Hak sahibi olmak için başvuruda bulunan vatanaşlar, Gazi Konut resmi internet sitesi üzerinden "KURA SONUCU SORGULAMA" yapabilecekler.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin kentteki konut ihtiyacının karşılanması amacıyla hayata geçirdiği "14 bin Konut Projesi"nin ikinci etabındaki Güneyşehir'de yapımı süren bin konut için kura çekimi gerçekleştirildi.

Güneyşehir 2. Etap kuraları 30.09.2023 tarihinde Talat Özkarslı Kapalı Spor Salonunda noter huzurunda çekildi.

Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 2+1 tipi konut için 102 adet, 3+1 konut için 97 adet yedek hak sahibi belirlendi. Asil ve yedek listesindeki isimler, Gazi Konut resmi internet sitesi "KURA SONUCU SORGULAMA" ekranı üzerinden öğrenilebiliyor. Vatandaşlar, T,C kimlik numaralarıyla sorgulama yapabiliyor. KURA SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Kura süreci hakkında Gazi Konut resmi internet adresi üzerinden açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada; "Kura sonucunda asil ve yedek listede ismi olmayan başvuru sahiplerinin başvuru bedelleri ödeme yaptıkları kartlara 30.10.2023 tarihinden başlanılarak iade edilecektir.Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 2+1 tipi konut için 102 adet, 3+1 konut için 97 adet yedek hak sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, kura çekiminde belirlenen sıraya göre yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır." denildi.

Kaynak
 
Üst