Hoş Geldiniz !

Foruma kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşım yapabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz. Kayıt Ol!

İnsani yardım malzemesi taşıyan 80 TIR, Gazze Şeridi'ne giriş yaptı

Haberci

İçerik Ekibi
İçerik Ekibi
İnsani yardım malzemesi taşıyan 80 TIR, Gazze Şeridi'ne giriş yaptı

Filistin Kızılayı, Refah Sınır Kapısı'ndan dün insani yardım malzemesi taşıyan 80 TIR'ın abluka altındaki Gazze'ye giriş yaptığını duyurdu.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'ne dün giriş yapan yardım TIR'ları hakkında bilgi verildi. İnsani yardım malzemesi taşıyan 80 TIR'ın giriş yaptığı kaydedilen açıklamada, TIR'lardaki yardım malzemesinin "yiyecek, su, tıbbi malzeme ve ilaç"tan oluştuğu aktarıldı. Filistin Kızılayı Sözcüsü Nibal Fersah, yaptığı açıklamada Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin İsrail saldırıları nedeniyle insani bir "felaket" yaşadığını söyledi. Gazze Şeridi'ndeki durumun gıda, ilaç ve içme suyu kıtlığı nedeniyle daha da kötüleştiğini kaydeden Fersah, "İsrail, hayati öneme sahip tesislerin ve hastanelerin çalışması için gerekli yakıtın bile (Gazze'ye) girişine müsaade etmiyor." ifadelerini kullandı. Gazze Şeridi'ne İsrail saldırıları başlamadan önce, ihtiyaç duyulan insani yardım ve tıbbi malzeme yüklü 600 TIR günlük giriş yapıyordu.

Kaynak